Дарко Илиевски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дарко Илиевски

Без тебе ние немаме веке мир!Без тебе не сме нито живи! Без тебе немаме никой друг!Врати се ти!
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Есета

Go down 
АвторСъобщение
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa
{Devil in female clothes}
{Devil in female clothes}
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa


Брой мнения : 973
Join date : 09.06.2009
Age : 28
Местожителство : ...В рози от мъгла...

Есета Empty
ПисанеЗаглавие: Есета   Есета EmptyЧет Юни 11, 2009 8:56 pm

Ако има потребители, които обичат да пишат есета, пускайте ги тук!
Върнете се в началото Go down
https://darko-ilievski.forummotion.com
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa
{Devil in female clothes}
{Devil in female clothes}
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa


Брой мнения : 973
Join date : 09.06.2009
Age : 28
Местожителство : ...В рози от мъгла...

Есета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Есета   Есета EmptyЧет Юли 16, 2009 9:16 pm

Темата седи от доста време празна и реших да пусна нещо мое.
Това есе съм го посветила на Ники и едно от любимите ми. За пореден път ще кажа, Ники, обичам те и винаги ще съм до теб и с теб без значение какво се случва!

Добротата в човешките души


Всеки един ден е едно малко изпитание за човека в напрегнатото ежедневие. Хората преминават през различни чувства и моменти. Едни чувства нараняват, други огорчават, а трети ги карат да се чувстват повече от щастливи. Но възможно ли е въпреки всички препятствия, болки и нередости, човек да запази добротата в сърцето и душата си непокътната? Да бъде съпричастен с чуждата болка и да заличава раните в душата на другите хора, въпреки че сам е затрупан от хиляди проблеми и отговорности? Възможно ли е в днешното забързано ежедневие да срещнеш човек, който да загърби собствените си проблеми, за да помогне на някой друг?
Аз вярвам, че все още са останали такива хора, дори те да се броят на пръстите на едната ми ръка. Важното е, че ги има. Тези хора дават сили и вяра на невярващите, карат ги да почувстват собствената си сила и да повярват в себе си. Вярвам, че във всеки един човек е заровено парченце доброта. Нужно е само то да бъде намерено и изровено. Понякога е нужна само една добра дума и човек веднага проумява силата на добротата. Сила, която е като феникс – умира от нищо и се възражда от собствената си пепел. Друг път е нужно много повече, но веднъж открита добротата, трудно се забравя. Можем да открием добротата почти навсякъде, но тя се чувства най-добре в думите и действията на хората, които обичаме.
Добротата е нещото, което дава сили на света да върви напред. Свят, който не е идеален и няма как да бъде. Но ние трябва да се опитаме да го променим, като бъдем по-добри. Всяка една доброта доприася за повече любов и радост в душите на хората.
Добротата в човешките сърца може да бъде превърната от приказка в реалност с всеки изминал ден. Приказките са тези, които ни представят живота от хубавата страна и ни карат да повярваме, че има щастие и справедливост. Реалността е тази, която разбива всички надежди за щастлив и справедлив живот, но той е възможен. Нужно е само да вярваш и да обичаш. Да вярваш в себе си, в живота си, в хората. Да обичаш тези, които са до теб винаги, да обичаш живота и това което те прави щастлив. Животът е миг. Нека изживеем всеки ден като последен, нека всеки ден правим по една добрина, нека всеки ден казваме на хората, които ценим колко много ги обичаме. Нека се опитаме да бъдем по-добри чрез действията и думите си!
Върнете се в началото Go down
https://darko-ilievski.forummotion.com
 
Есета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Есета-коментари

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Дарко Илиевски :: Time for fun...или иначе казано-Свободна зона.. (; :: Лично творчество-
Идете на: