Дарко Илиевски

Без тебе ние немаме веке мир!Без тебе не сме нито живи! Без тебе немаме никой друг!Врати се ти!
 
ИндексИндекс  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 
 

 Текстове на песните на Дарко

Go down 
АвторСъобщение
Zoey Redbird
Go with the wind
Go with the wind
avatar

Брой мнения : 361
Join date : 10.06.2009
Age : 22
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Текстове на песните на Дарко   Сря Юни 10, 2009 9:48 pm

Пускайте всички текстове на песни на любемцът си.
Ето я и моята любима песен,за сега и единствена,но не за дълго. ^ ^

Дарко за прв пат имавме можност да го видиме за изборот на млад талент во шоуто Мак Ѕвезди, и се најде во најдобрите 20 машки изведувачи. Со оваа песна ќе настапи за прв пат на македонски фестивал, и тоа на првиот македонски радиски фестивал "Ѕвездена Ноќ" со песната "Само моја".

текст - Емилија Мицевска
музика - Александар Тасевски
аранжимент - Бобан Апостолов - Џани


Дарко Илиевски - Само моја

Дозволи ми јас да ти кажам една приказна
Верувај ми на се што тебе ќе ти раскажам
Без тебе јас немам веќе мир
Без тебе јас не сум ниту жив
Без тебе јас немам никој друг
Врати се ти

Само моја си ти
Во мисливе за миг побарај ме
Во сни јас тонам и молам да се вратиш ти (x2)

Слушни ме ти, барем нешто тебе да ти раскажам
Те засакав јас и сватив ти ми недостасуваш
Без тебе јас немам веќе мир
Без тебе јас не сум ниту жив
Без тебе јас немам никој друг
Врати се ти

Само моја си ти
Во мисливе за миг побарај ме
Во сни јас тонам и молам да се вратиш ти (x2)

Ноќва јас се молам да се вратиш
Ајде пробај да ме сватиш
Ти се молам се ќе сторам моја да си ти

Само моја си ти
Во мисливе за миг побарај ме
Во сни јас тонам и молам да се вратиш ти (x2)


Download : Дарко-Само моја

_________________
„Иронията е необходим естетически компонент на мисленето.“ Wink
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa
{Devil in female clothes}
{Devil in female clothes}
avatar

Брой мнения : 973
Join date : 09.06.2009
Age : 22
Местожителство : ...В рози от мъгла...

ПисанеЗаглавие: Re: Текстове на песните на Дарко   Чет Юли 09, 2009 2:12 am

Текста на Ti mozes Smile


Darko Ilievski - Ti mozes

Slusam, dzvezdo moja mila,
sama ti si bila.
Dobro znam jas kako ti e.
No tvojot son do mene
nikako da stigne i na nebo
da me digne.


Mozes od mene, ti mozes od mene,
se da dobies, no tuka si denes,
a utre ko veter, znam ke zamines. (x2)


Sekoj moment jas
go cuvam so tebe
da bidam, sakam da si
samo moja, no tvojot
son do mene nikako
da stigne i na nebo
da me digne.


Mozes od mene, ti mozes od mene,
se da dobies, no tuka si denes,
a utre ko veter, znam ke zamines (x2)


Ke ti kaze tebe srceto,
pak ke pokaze,
ako nas ni bilo sudeno,
nie ke sme zaedno.


Mozes od mene, mozes od mene,
se da dobies, no tuka si denes,
utre ko veter, znam ke zamines.

_________________
Sex on fire
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://darko-ilievski.forummotion.com
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa
{Devil in female clothes}
{Devil in female clothes}
avatar

Брой мнения : 973
Join date : 09.06.2009
Age : 22
Местожителство : ...В рози от мъгла...

ПисанеЗаглавие: Re: Текстове на песните на Дарко   Съб Апр 10, 2010 2:50 am

Дарко Илиевски ft. DNK-Едно тело

Видов добро ми е, кога сум со тебе.
Со еден збор.. со поглед ние се разбиравме.
И тогаш исто мислевме дека подобро е да се разделиме, но згрешивме.

ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможам без тебе .
ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможеш без мене .

Ако казна ми е да бидам без тебе, тогаш подобро е да бидам сам. Ќе не боли секој ден и ќе се смени се, само знам јас дека љубовта ќе остане.

ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможам без тебе .
ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможеш без мене .

ЕYОО.. Сакам да те мазам јас по цело тело, кога крвта зоврива ќе стане врело.. и нежно се гледаме ко анѓели во бело. А баш би сакал да ме видиш ти на дело.
За љубовта решен сум да робувам и да бидам вечен роб на љубовта, а ти да сфатиш неќам да сум сам, се ти признавам го правам јас најдоброто што знам..

ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможам без тебе .
ЕYОО .. Јас и ти ко едно тело, една душа сме, а не признаваме.. неможеш без мене .

_________________
Sex on fire


Последната промяна е направена от ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa на Съб Апр 10, 2010 2:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://darko-ilievski.forummotion.com
ThE_dEvIl_WeArS_pRaDa
{Devil in female clothes}
{Devil in female clothes}
avatar

Брой мнения : 973
Join date : 09.06.2009
Age : 22
Местожителство : ...В рози от мъгла...

ПисанеЗаглавие: Re: Текстове на песните на Дарко   Съб Апр 10, 2010 2:51 am

Дарко Илиевски-Лаги

Ко на шала почна се, да се гледаме,
ко на шала се запознавме.
А тебе никој не те тера да ми кажуваш се,
не ти барам објаснување.

Зошто мора се да измислуваш,
кога пораки ми пишуваш,
јас се прашувам сега ти како си,
ти викаш еве со другарками.

Реф. Лa лa лa лa
Лаги твои само лаги твои слушам лаги твои,
Ла ла ла ла
Лаги твои слушам лаги твои сега кажи нови.
Ла ла ла ла
Лаги твои само лаги твои слушам лаги твои,
Ла ла ла ла
Лаги твои слушам лаги твои сега кажи нови.

Дарко Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...
Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...
Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...
Да Да Да Да Да Да Да Да Да Да Да...

Се навикнав на твоите приказни,
се навикнав на лагите.
Се навикнав на сите твои трикови,
се навикнав на тебе.

И зошто мислиш дека ти верувам,
во се што ке кажеш ти.
И мене вака ми одговара,
Јас глумам исто како ти.

Реф. Лa лa лa лa
Лаги твои само лаги твои слушам лаги твои,
Ла ла ла ла
Лаги твои слушам лаги твои само лаги слушам Јеаh.

Дарко Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...
Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...
Да Да Да Дарко... Да Да Да Дарко...

_________________
Sex on fire
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://darko-ilievski.forummotion.com
Sponsored content
ПисанеЗаглавие: Re: Текстове на песните на Дарко   

Върнете се в началото Go down
 
Текстове на песните на Дарко
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Дарко Илиевски :: My star is Darko, so I want to know all about him.. :: Текстове на песните на Дарко-
Идете на: